esmeralda-rhinoplasty-in-iran-og

داستان جراحی بینی اسمرالدا

داستان جراحی بینی اسمرالدا دوست نزدیک آمال که برای انجام جراحی بینی نزد دکتر حسنانی به ایران سفر می کند. کمی پیش داستان جراحی بینی نجیم  را خواندیم که از استرالیا به ایران آمده بود تا عمل بینی انجام دهد. در این داستان در مورد عمل بینی اسمرالدا نزد دکتر حسنانی صحبت خواهیم کرد.

جراحی بینی اسمرالدا
داستان جراحی بینی اسمرالدا را از سایت دکتر حسنانی دنبال کنید.
جراحی بینی اسمرالدا
عکس های قبل از عمل اسمرالدا

فیلم داستانی سفر اسمرالدا را آنلاین تماشا کنید!

داستان جراحی بینی اسمرالدا

این فیلم داستانی دیگر از جراحی بینی در ایران را روایت می کند. داستان دختری به نام اسمرالدا از کشور اسپانیا که برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی نزد دکتر حسنانی به ایران سفر می کند. اسمرالدا از دوستان آمال است که داستان سفرش قبلا روایت شد. در جلسه مشاوره، دکتر حسنانی انتظارات و خواسته های او را از جراحی جویا می شود.

جراحی بینی اسمرالدا - جلسه مشاوره
سربالا شدن یا سربالا نشدن بینی توافقی است که بین پزشک و بیمار صورت می گیرد

جلسه مشاوره

اسمرالدا در روز مشاوره به دکتر می گوید که دوست دارد بینی اش طبیعی و در عین حال بسیار زیبا باشد. دکتر در جلسه مشاوره، تعداد زیادی عکس قبل و بعد از جراحی بینی ، از افرادی که بینی مشابه او داشتند به او نشان می دهد. اسمرالدا با دکتر توافق می کند که پشت بینی، انحنای خفیفی به سمت داخل داشته باشد اما نوک بینی خیلی سربالا نشود و نتیجه جراحی، طبیعی باشد. هنگام معاینه بخش داخلی بینی، دکتر حسنانی متوجه شد که اسمرالدا انحراف بینی خفیفی دارد. بیمار نیز اذعان داشت که در کودکی بینی اش شکسته است.

جراحی بینی اسمرالدا- معاینه بینی
معاینه داخل بینی برای تشخیص انحراف بینی

برای روشن تر شدن موضوع، دکتر از او می خواهد که عکس های سی تی اسکن از بینی اش تهیه نماید. سی تی اسکن ابزاری است که با استفاده از آن می توان عکس های واضح از بخش های داخلی بینی تهیه نمود.

CT Scan
سی تی اسکن بینی

عکس و آزمایشات

آزمایش خون قبل از عمل بینی برای اطمینان از سلامت عمومی متقاضی انجام می شود. قبل از عمل همچنین، عکس های حرفه ای از زوایای مختلف صورت باید تهیه شود. در روز جراحی، بیمار تعدادی فرم پر نموده و خلاصه ای از آنچه در جلسه مشاوره با دکتر توافق کرده است را روی کاغذ آورده و امضا می کند. سپس لباس های بیمارستان را می پوشد و برای انجام جراحی آماده می شود.

جراحی بینی اسمرالدا- اتاق عمل
اسمرالدا به اتاق عمل منتقل می شود

اتاق عمل

در اتاق عمل همه لبخند به لب دارند و اسمرالدا از این موضوع احساس شادی و آرامش می کند. قبل از شروع جراحی، اسمرالدا با دکتر یک بار دیگر ملاقات می کند، آخرین صحبتها را با او در میان گذاشته و برای بی هوشی آماده می شود. دکتر بیهوشی شرح حال مختصری از اسمرالدا می گیرد. پس از حصول اطمینان از ناشتا بودن بیمار و نداشتن بیماری های داخلی، اسمرالدا برای شروع بیهوشی عمل بینی آماده می شود.

بیهوشی
داروهای بیهوشی تزریق می شوند و ماسک اکسیژن به دهان بیمار متصل می شود.
بینی اسمرالدا بلافاصله بعد از عمل جراحی.
بینی اسمرالدا بلافاصله بعد از عمل جراحی.

ریکاوری

بعد از جراحی، یک قالب پلاستیکی به نام اسپلینت بینی بیمار گذاشته شده و زیر بینی پانسمان می شود. اسمرالدا به تدریج به هوش می آید و به اتاق ریکاوری منتقل می شود. در اتاق ریکاوری ضربان قلب و اکسیژن خون بیمار به مدت یک ساعت تحت نظر قرار می گیرد. بعد از حصول اطمینان از سلامت بیمار، او را به بخش بستری منتقل می کنند.

mom and aunties
وای خیلی عالی بود. پرستارها مثل مامان و خاله خودم ازم مراقبت می کردند.

ترخیص اسمرالدا

برای پیشگیری از پیدایش کبودی ها و ورم اطراف چشم، بعد از انتقال به بخش بستری، بیمار شروع به استفاده از ژل یخی به عنوان کمپرس سرد می نماید. این ژل به مدت چند دقیقه در فریزر گذاشته می شود و بعد از اینکه منجمد شد روی چشمها قرار داده می شود. صبح روز بعد از جراحی، پرستار پمادهای بیمار را می زند، قطره هایش را می ریزد و روش صحیح استفاده از داروهای بعد از عمل بینی را به او آموزش می دهد.

gelly mask
کمپرس سرد از بروز کبودی اطراف چشمها جلوگیری می کند.

اسمرالدا از کلینیک ترخیص شده و بعد از یک هفته استراحت برای برداشتن اسپلینت و کشیدن بخیه های بینی مراجعه می کند. او از نتیجه جراحی بسیار راضی است و به دکتر می گوید که شبیه هنرپیشه مورد علاقه اش شده است.

looking like the model nose
اسمرالدا احساس می کند که شبیه هنرپیشه مورد علاقه اش شده است
feeling love
کلی احساس عشق و محبت از اطرافیانم دریافت می کردم. نه فقط به خاطر رسیدگی و مراقبت های پزشکی، بلکه به خاطر عشقی که به کارشون می ورزیدند. احساس می کردم سلامتی من واقعا براشون مهمه.
جراحی بینی اسمرالدا - عکس یادگاری
این فقط یک جراحی نبود. یک سفر رویایی بود. من قطعا بازهم به ایران بر می گردم.
خانم اسمرالدا پنج ماه بعد از جراحی بینی
خانم اسمرالدا پنج ماه بعد از جراحی بینی نزد دکتر حسنانی
 خانم اسمرالدا دو سال بعد از عمل بینی.
خانم اسمرالدا دو سال بعد از عمل بینی. عزيزانى كه تمايل دارند مانند ايشان عكسشان در پيج قرار داده شود لطفا عكس هاى خود را با ایمیل یا تلگرام ارسال نمايند

پرسش و پاسخ با دکتر حسنانی 

پرسش ۴۸۷۱

تشخیص عفونت سینوس از چسبندگی

سلام وقت بخیر دکتر حسنانی عزیز . من سوالی داشتم از خدمت شما. من انحراف تیغه بینی داشتم که عمل کردم. اما الان از داخل بینی چسبندگی دارم. و دچار ترشحات زرد و سبز رنگ شدم. میخواستم بپرسم علتش چی میتونه باشه . ممنون میشم من رو راهنمایی بفرمائید دکتر.

پاسخ دکتر حسنانی:
سلام. علت ترشحات سبز رنگ و زرد رنگ متفاوت است و با بحث چسبندگی فرق می کند. ترشحات معمولاً ناشی از درگیری و التهابات سینوس ها است. یعنی اگر سینوس ها عفونی و ملتهب باشند، ترشحات تغییر رنگ داده و ممکن است بو بدهند، خلط پشت حلق ایجاد کنند به طوری که ترشحات از بینی به داخل حلق بریزد و سایر علائم سینوزیت را پیدا می کند. ولی چسبندگی داستان دیگری دارد در چسبندگی، تیغه وسط بینی به دیواره های کناره های بینی می چسبد در این حالت، فرد بیشتر احساس تنگی نفس دارد و مشکل اصلی که از آن شکایت دارد آن است که نمی تواند نفس بکشد یک معاینه ساده تکلیف را مشخص می کند که مشکل شما چسبندگی است یا عفونت سینوس ها.
بیشتر بخوانید...
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *