بهترین جراح بینی

بهترین جراح بینی

فهرست محتوا

جراحی بینی یا رینوپلاستی، یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی محسوب می شود. اگرچه این عمل زیبایی بسیار رایج است، اما همچنان یکی از حساس ترین عمل های زیبایی به شمار می رود. به طور کلی، انتخاب جراح خوب بینی و رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی، دو فاکتور اصلی برای دستیابی به بهترین نتیجه است. امروزه به واسطه تعدد پزشکان و جراحان، انتخاب بهترین جراح بینی دشوار شده است. لذا ما در این مقاله قصد داریم به بررسی ویژگی های جراح بینی خوب و نحوه انتخاب آن بپردازیم، لذا تا انتها همراه ما باشید.

برای دسترسی سریع به بخش های مختلف مقاله کلیک کنید.

نگاه کلی به ویژگی های بهترین جراح بینی
تخصص جراح بینی:متخصص و جراح پلاستیک
یا
متخصص گوش حلق و بینی
خدمات جراح بینی:اصلاح عیوب ظاهری بینی
رفع مشکلات عکلکردی و تنفسی
روش های جراحی بینی:جراحی بینی به روش باز
جراحی بینی به روش بسته
ویژگی های بهترین جراح بینی:تخصص و مهارت بالا
رضایتمندی مراجعه کنندگان قبلی
داشتن نمونه جراحی های موفق
مشاوره قبل از عمل با بیمار
انتخاب مناسب ترین فرم بینی برای هر فرد
نحوه انتخاب جراح بینی:مراجعه حضوری
مشاهده نمونه جراحی ها در فضای مجازی
صحبت با بیماران قبلی پزشک

اهداف جراحی بینی

اگرچه امروزه عمل بینی اغلب با هدف زیبایی انجام می شود، اما برخی جراحی ها با هدف درمان اختلالات عملکردی و تنفسی انجام می شود. به طورکلی، در عمل های زیبایی ظاهر و شکل بینی دستخوش تغییر می شود و در جراحی های درمانی، مشکلات تنفسی برطرف خواهد شد. در برخی موارد ممکن است که بیمار به طور همزمان با عمل زیبایی بینی، جراحی های درمانی را انجام دهد.

جراحی درمانی بینی

 • درمان مشکلات مادرزادی بینی
 • رفع مشکلات تنفسی و انسداد بینی
 • اصلاح و کوچک کردن شاخک بینی
 • درمان شکستگی بینی
 • درمان پولیپ بینی
 • درمان بیماری های سینوس

زیبایی عمل بینی

 • تغییر اندازه و شکل بینی
 • رفع کجی و انحراف ظاهری بینی
 • ترمیم افتادگی نوک بینی
 • ایجاد تقارن در سوراخ های بینی
 • ایجاد تناسب بین اجزای صورت
 • رفع برآمدگی و قوز بینی
عمل بینی توسط بهترین دکتر عمل بینی
جراحی بینی توسط بهترین جراح بینی

جراح مناسب برای عمل بینی

به طورکلی، عمل بینی توسط جراحان پلاستیک و همچنین، متخصصان گوش، حلق و بینی (Otorhinolaryngology یا ENT) انجام می شود. شایان ذکر است که که انتخاب جراح برای عمل بینی، به هدف بیمار از جراحی بستگی دارد. اگر قصد عمل زیبایی و رفع مشکلات ظاهری را دارید، می توانید به متخصص گوش، حلق و بینی یا جراح پلاستیک مراجعه کنید. اما اگر هدف شما از عمل بینی علاوه بر تغییر فرم ظاهری، رفع مشکلات عملکردی است باید به متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه نمایید.  

چرا انتخاب جراح بینی اهمیت دارد؟

اگرچه عمل بینی یکی از شایع ترین جراحی های زیبایی است، اما همچنان به عنوان یکی از پیچیده ترین و چالش برانگیزترین عمل ها محسوب می شود. بینی از برجسته ترین اجزای صورت است، لذا نقش بسزایی در زیبایی چهره افراد ایفا می کند. به همین علت هر نوع تغییر شکل یا عدم تناسب بینی با سایر اجزای صورت می تواند به وضوح در زیبایی چهره موثر است.

مشاوره با دکتر حسنانی

به طورکلی، نتیجه عمل بینی بیش از هر چیزی به انتخاب درست جراح بینی بستگی دارد. عدم مهارت جراح نه تنها مشکلات ظاهری ایجاد می کند، بلکه ممکن است سبب بروز مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی شود. وظیفه اصلی بینی ورود هوا و اکسیژن رسانی به سایر اندام ها است. در نتیجه نداشتن مهارت جراح می تواند تنفس فرد را دچار مشکل کرده و سلامت وی را تهدید کند. لذا انتخاب بهترین جراح بینی علاوه بر زیبایی بر سلامت بدن و عملکرد بینی تاثیرگذار خواهد بود.

چه افرادی کاندید عمل بینی هستند؟

اگرچه اکثر عمل های زیبایی سلیقه ای است و با انتخاب بیمار انجام می شود، اما تشخیص جراح بسیار حائز اهمیت است. لذا توصیه می شود قبل از انجام عمل بینی با بهترین جراح بینی مشورت کنید. در جلسات مشاوره قبل از عمل پزشک شرایط جسمی شما را بررسی کرده و از هدف شما برای این عمل آشنا می شود. در برخی موارد ممکن است بیمار شرایط این عمل را نداشته باشد، لذا جراح باید او را با عوارض احتمالی و خطرات عمل آشنا کند. به طورکلی عمل بینی برای افراد با شرایط زیر مناسب است:

 1. پایان سن رشد و داشتن سن مناسب برای عمل بینی(در دختران 16 سال و در پسران 18 سال)
 2. داشتن سلامت جسمی و روحی
 3. داشتن انتظارات منطقی و واقع بینانه ای از نتیجه جراحی
 4. افرادی که به واسطه بزرگ یا کوچک بودن بیش از حد بینی، قوز بینی، کجی، انحراف و سایر مشکلات از ظاهر خود راضی نیستند.
 5. کسانی که از مشکلات عملکردی و تنفسی رنج می برند.
 6. افرادی که در اثر سانحه یا آسیب به صورت، دچار تغییر شکل بینی شده اند.
 7. اشخاصی که از مشکلات تنفسی و عملکردی رنج می برند.
نمونه کار جراح بینی خوب در تهران
نمونه کار بهترین جراح بینی

انتخاب روش جراحی توسط جراح بینی

جراحی بینی باتوجه نوع برش و تکنیک آن به دو روش باز و بسته انجام می شود. اگرچه هدف از هر دو روش یکسان است، اما تفاوت جراحی باز و بسته بینی در روش اجرا و دوره نقاهت وجود دارد:

جراحی بسته بینی

در روش بسته، برش ها در بخش های داخلی بینی ایجاد می شوند. از آنجایی که در جراحی به روش بسته برش های کمتری ایجاد می شود، دوره نقاهت کوتاه تر بوده و ترمیم زخم ها سریع تر خواهد بود. همچنین، به دلیل برش های داخلی هیچ جای زخم یا اسکاری باقی نخواهد ماند.

بیهوشی
برش از داخل
اعمال تغییرات
اصلاح تیغه بینی

جراحی باز بینی

در روش باز، یک برش ظریف بین سوراخ های بینی ایجاد شده و سپس، پوست بینی از روی بافت بلند خواهد شد. در این روش امکان تغییرات پیچیده تر بر روی بینی به نسبت جراحی بسته وجود دارد. از آنجایی که  تعداد برش در این روش بیشتر از جراحی بسته است، بنابراین دوره نقاهت بیمار طولانی تر خواهد بود.

بیهوشی
برش کلوملا
اعمال تغییرات
بخیه زدن بینی

انتخاب بهترین مدل جراحی از نظر جراح بینی

به طور کلی، فرم ها و مدل های بینی بر اساس شکل ظاهری در سه گروه طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی عمل می شوند. اگرچه انتخاب مدل بینی به سلیقه متقاضی بستگی دارد، اما تشخیص جراح و ساختار بینی فرد اهمیت بسزایی در تعیین مدل بینی خواهد داشت. بر همین اساس جراحی بینی بر اساس مدل به سه گروه زیر تقسیم بندی می شود:

عمل بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی یکی از رایج ترین و پرطرفداراترین فرم های بینی است. در این مدل جراحی، بینی در تناسب با سایر اجزای صورت بهترین فرم را خواهد گرفت، لذا این مدل را زیباترین فرم بینی در نظر می گیرند. در عمل بینی طبیعی، عیوب ظاهری مانند کجی، عدم تقارن و اندازه بینی اصلاح شده و بینی در عین زیبایی طبیعی بنظر می رسد.

عمل بینی عروسکی (فانتزی)

برخلاف بینی های طبیعی، در جراحی بینی عروسکی تغییرات گسترده ای بر روی ساختار بینی ایجاد می شود. از مشخصه های اصلی این فرم بینی می توان به کوچک کردن بینی، سربالا کردن نوک بینی و قوس بالای بینی اشاره کرد. این مدل بینی ظاهری شبیه به عروسک داشته و کاملا مصنوعی بنظر می رسد، لذا برای افراد مناسب نخواهد بود.

عمل بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی همانطور که از نام این مدل مشخص است، بینی نیمه فانتزی حالتی بین طبیعی و فانتزی را به خود می گیرد. این مدل بینی به اندازه کافی کوچک و کمی سر بالا در نظر گرفته می شود، اما فرم مصنوعی بینی های عروسکی را نخواهد داشت. در حقیقت این فرم از بینی زیبایی های بینی طبیعی را حفظ کرده و تنها کمی به حالت فانتزی نزدیک می شود.

 

ویژگی بهترین جراح بینی

در انتخاب بهترین جراح بینی برخی ویژگی ها اهمیت بسزایی دارد. یک جراح باید با معیارهای اصولی و زیباشناسی آشنا بوده و مهارت پزشکی کافی داشته باشد. البته توجه داشته باشید که بینی در هر فرد بر اساس ساختار و ظاهر منحصر به فرد بوده و انتظارات مراجعه کنندگان عمل بینی نیز متفاوت است. برای مثال نتیجه ای که از جراحی بینی گوشتی خواهیم داشت، نباید از جراحی بینی استخوانی داشته باشیم. ما در ادامه مهمترین ویژگی های بهترین جراح بینی را بررسی خواهیم کرد.

دکتر حمیدرضا حسنانی جراح بینی

توجه به استانداردهای زیبایی شناسی

به عنوان یک اصل کلی، بهترین جراح بینی به استانداردهای زیبایی شناسی توجه دارد. اگرچه تخصص و مهارت پزشکی جراح حائز اهمیت است، اما توجه به ساختار بینی و ارزیابی آن با سایر اجزای صورت از اهمیت بالایی برخوردار است. در حقیقت، جراح باید توانایی تغییرات متناسب با چهره هر فرد را داشته و استاندارهای زیبایی را به طور منحصر به فرد در هر چهره رعایت کند.

به طورکلی، هدف از جراح رفع مشکلات ظاهری و ایجاد تغییرات در بینی است که با سایر اجزای صورت هماهنگی چشم نوازی داشته باشد. در نتیجه میزان تغییرات ظاهری توسط یک جراح خوب بینی در افراد مختلف یکسان نبوده و بر اساس ساختار بینی، هماهنگی با سایز اجزا متفاوت خواهد بود.

ارائه مشاوره صادقانه

بهترین جراح بینی مشاوره گسترده ای را برای تعیین بهترین فرم بینی و میزان تغییرات برای شما ارائه می دهد. توجه داشته باشید که مشاوره با جراح زیبایی قبل از انجام هر گونه عمل ضروری است و در حقیقت اولین و در حین حال مهمترین گام برای یک عمل بینی موفقیت آمیز است. به طور کلی، جراح بینی باید اهدافی را تعیین کرده و روش را به طور کامل توضیح دهد. همچنین، در مورد خطرات عمل صادقانه صحبت کند و در طول مشاوره، بیمار را از عوارض احتمالی آگاه سازد.

علاوه بر این، جراح بینی باید در مورد سابقه پزشکی اطلاعاتی را کسب کرده و با ارزیابی دقیق سلامت شما را برای جراحی بینی مورد بررسی قرار دهد. همچنین، یک جراح بینی خوب می تواند با اطمینان به هر سوالی که ممکن است داشته باشید پاسخ صادقانه ای دهد. پزشک باید به وضوح بیان کند که عوارض عمل بینی چیست و چه خطراتی دارد تا بتوانید برای مراقبت های بعد از عمل آماده باشید.

در ویدئو زیر رضایت بیمار از عمل بینی دکتر حسنانی را مشاهده کنید.

داشتن نمونه کارهای موفق

بدون شک یکی از ویژگی های بهترین جراح بینی، داشتن نمونه عمل های موفق و متعدد است. بررسی نمونه کارها بر روی افراد دیگر به شما این امکان را می دهد که تشخیص دهید که آیا جراح می تواند انتظارات شما را ارائه دهد یا خیر. برای مثال با مشاهده نمونه کارها می توانید با انواع مدل های بینی مانند جراحی بینی عروسکی یا جراحی بینی طبیعی آشنا شوید.

مراجعه کنندگان می توانند با مشاهده نمونه عمل های دکتر حسنانی و مقایسه عکس های قبل و بعد از عمل با سبک کاری ایشان آشنا شده و انتخاب منطقی در فرم بینی خود داشته باشند.

شنونده رضایت بیمار از جراحی بینی گوشتی دکتر حمیدرضا حسنانی باشید.

رضایتمندی بالای مراجعین

یک جراح خوب میزان رضایت بالایی از مراجعه کنندگان خود دارد و بیمار از عملکرد پزشک راضی است. به همین علت خواندن نظرات بیماران قبلی بسیار ضروری است و به شما امکان می دهد از تجربه بیماران مطلع شوید. شما می توانید پرسش هایی در خصوص چالش های جراحی مطرح کرده و از انتظاراتی که از عمل داشته اند، آگاه شوید.

به طور خاص، می توانید دریابید که نحوه جراحی چگونه است و چه تغییراتی را اعمال کرده است. در مجموع، اگر عملکرد جراح خوب بوده و بیمار میزان رضایت بالایی دارد، اکثر مراجع کنندگان پزشک خود را به سایر افراد معرفی می کنند.

جهت مشاوره با دکتر حمیرضا حسنانی فرم زیر را تکمیل نمایید.

نام خانوادگی
شماره تماس
پیام
فرم‌ شما با موفقیت ثبت شد!
خطایی رخ داده است. لطفا همه بخش های فرم را دوباره تأیید کنید.
جراح بینی خوب

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی

بهترین جراح بینی بررسی های دقیق تر را با استفاده از معاینه بالینی بینی برای اطمینان از وضعیت سلامت بینی و وضعیت استخوان و غضروف های شما انجام می دهد. بهترین جراح بینی سعی دارد که مشاوره ای دقیق و صحیح ارائه دهد و به کمک هنر و تجربه ای که در اختیار دارد می تواند بهترین گزینه های درمانی برای ایجاد تغییرات را اجرا نماید.برای انتخاب بهترین جراح بینی باید به نمونه کارها و روش کار پزشک توجه داشته باشید تا بتوانید با اطمینان امور زیبایی را به دستان ایشان بسپارید.

مراجعه به مطب و ملاقات حضوری

به مطب دکتر سر بزنید و مریضهای قبلی را ببینید. نمونه کارهای واقعی هر پزشک را می توانید در مطبشان ببینید. معمولاً در فواصل یک روز، یک هفته، یک ماه، 6 ماه و یک سال بعد از عمل، بیماران برای ویزیت مجدد به مطب پزشک مراجعه می کنند. بیماران قبلی را مطب پزشک پیدا کنید و در مورد پزشک مورد نظرتان پرس و جو کنید.بیماران قبلی دکتر را در مطب پیدا کنید و نظر آنها را در مورد عملکرد جراح جویا شوید.

در فضای مجازی تحقیق کنید

مثل هر انتخاب با اهمیت دیگری کمی در گوگل جستجو کنید و در مورد جراحی بینی اطلاعات کسب کنید. حتی می توانید فیلم واقعی عمل جراحی بینی را در گوگل پیدا نموده و آنلاین تماشا کنید.سایت پزشکان را بازدید کنید. به صفحه «درباره دکتر» بروید و در مورد میزان تحصیلات، تخصص پزشک، میزان سابقه، مدارج علمی و دیدگاه های پزشک اطلاعات جمع آوری کنید. گالری عکس های قبل و بعد از عمل پزشک را بازدید کنید و ببینید آیا سبک کار او را می پسندید.

مشاوره قبل از عمل داشته باشید

قبل از انتخاب بهترین جراح بینی حتما با جراحان انتخابی خود جلسه مشاوره ای برگزار کنید. در جلسه مشاوره قبل از عمل خواسته ها و انتظارات خود را مطرح کرده و نگرانی های خود از عمل را با پزشک بازگو کنید. معمولا در جلسات مشاوره می توانید با نحوه برخورد و همچنین با تکنیک جراح آشنا شده و تصمیم بهتری برای انتخاب جراح داشته باشید.

ارتباط با دکتر حسنانی

کلید موفقیت رینوپلاستی

همانطور که در این مقاله اشاره شد، متوجه شدید که انتخاب بهترین جراح بینی از انتخاب های حیاتی به شمار می رود. اگر جراحی بینی موفقیت آمیز نباشد، امکان جراحی بینی ترمیمی حدود یک سال پس از عمل اولیه وجود دارد. اما اگر دو بار عمل کردید و باز هم بینی شما رضایتبخش نبود، برای بار سوم و چهارم دیگر بعید است. به طور کلی انتخاب، کار دشواری محسوب می شود، به ویژه زمانی که گزینه های پیش رو زیاد باشند. لذا در انتها توصیه می کنیم برای کاهش خطرات احتمالی عمل و افزایش درصد موفقیت از نتیجه جراحی زیبایی بینی در انتخاب جراح بینی دقت لازم را داشته باشید.

سوالات متداول

دکتر حمیدرضا حسنانی

دکتر حمیدرضا حسنانی

متخصص گوش و حلق و بینی، جراحی بینی و صورت، متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی بینی، دکتر حمیدرضا حسنانی دارنده بورد تخصصی گوش و حلق و بینی از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را روی جراحی بینی متمرکز نموده و تا کنون بیش از ۵۰۰۰ عمل جراحی بینی موفق انجام داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + هشت =

6 پاسخ
 1. من ورزش رزمی انجام میدم. چه مدت بعد از عمل می تونم دوباره ورزش حرفه ای انجام بدم؟؟

  • دکتر حمیدرضا حسنانی گفت:

   سلام معمولا عمل بینی برای ورزشکاران ورزشهای حرفه ای که امکان ضربه به بینی در آنها وجود دارد توصیه نمیشود.
   دلیل آن هم این است که بینی بعد از عمل دیگر استکام اولیه خودش را ندارد. زیرا حین عمل از حجم استخوان و غضروف بینی و در نتیجه استحکام آن کاسته میشود. بنابراین ضربه های شدید میتوانند منجر به شکستگی شوند.
   سایز ورزشها را میتوان بعد از 3 تا 6 ماه بعد از عمل آغاز کرد.

 2. سلام
  آقای دکتر امکان عمل همزمان بینی با جراحی انحراف بینی وجود دارد

  • دکتر حمیدرضا حسنانی گفت:

   با سلام بله معمولا امکان جراحی همزمان عمل زیبایی بینی با انحراف بینی وجود دارد.

 3. مشاوره میخام برای عمل بینی

  • دکتر حمیدرضا حسنانی گفت:

   برای راهنمایی و مشاوره میتوانید با تلفن های مطب تماس بگیرید

فهرست محتوا