۳ دقیقه
laser in rhinoplasty og

جراحی بینی با لیزر!

آنچه می خوانید...

شنیده شده که برخی جراحان ادعاهایی مانند جراحی بدون تامپون، بدون اسپلینت و با لیزر را مطرح می کنند. آیا این ها حقیقت دارد؟

laser in rhinoplasty og
لیزر نقشی در جراحی بینی ندارد.

آقای دکتر خیلی از بیننده‌هامون در مورد اینکه لیزر در زمینه عمل زیبایی چه کاربردی داره سوال پرسیدند؟

این سوال لیزر سوالیه که توی هر برنامه از ما می‌پرسند. ببینید درسته که لیزر در شاخه‌های دیگر علم پزشکی خیلی پیشرفت کرده، مثلاً در علم چشم پزشکی واقعاً لیزر پیشرفت خارق‌العاده‌ای کرده و همکارای چشم پزشک ما کارایی می کنند که باعث تعجب همه می شود. ولی لیزر در زمینه جراحی بینی هنوز آنقدر پیشرفت نکرده است. یعنی اینکه جراحی زیبایی بینی با لیزر انجام نمیشود. در جراحی بینی، تنها ایجاد چند برش‌ ساده‌ای با لیزر امکان پذیر است. ولی تأثیرگذاری روی استخوان و غضروف و مخاط داخل بینی در حال حاضر به هیچ عنوان با لیزر امکان‌پذیر نیست. این از آرزوهای ما است که روزی با لیزر بینی را عمل کنیم. یعنی بدون اینکه دست به تیغ بزنیم با لیزر بینی را عمل کنیم، ولی در حال حاضر استفاده از لیزر در جراحی فقط نقش تبلیغاتی دارد و بس!

فیلم صحبت های دکتر حسنانی در مورد کاربرد لیزر در جراحی بینی را ببینید.

جراحی بینی با لیزر

پرسش و پاسخ با دکتر حسنانی در مورد کاربرد لیزر در جراحی بینی

پرسش ۵۱۷۵

مدت زمان لازم برای پاکسازی و لیزر پوست بعد از عمل

عذر میخام مزاحم وقتتون شدم من سه ماه عمل بینی انجام دادم روی بینی من یه سری چربی زیر پوستی هست ک بعده عمل هم از بین نرفتن و موندن اگه بخام با لیزر بردارم به بینیم فشار وارد میشه ک فرمش بهم بخوره و این که بعده چند ماه میتونم پوست بینیمو پاکسازی کنم چون زیر چسپ پوستش کلا چرب شده بینی من گوشتی بود
پاسخ دکتر حسنانی:
برای انجام اقداماتی روی پوست بینی، مثل لیزر یا پاکسازی و… بهتر است که شش ماه از جراحی شما گذشته باشد.
پرسش ۵۱۵۰

عمل بینی با لیزر

سلام خسته نباشید ببخشید دکتر شما بینی با لیزر عمل میکنید؟

پاسخ دکتر حسنانی:
این سوالی است که مرتب از من پرسیده میشود. ما اصلا در جراحی زیبایی بینی از لیزر استفاده نمیکنیم و اگر کسی بیان میکند که از لیزر استفاده میکند، مطمئن باشید که پزشک نیست و یا این که به هر حال صداقتی در این کار نیست. لیزر در جراحی زیبایی بینی هیچ نقشی ندارد. ممکن است بعضی از برش ها را با لیزر انجام دهیم و یا روی شاخک بینی با لیزر عمل کنیم ولی این هیچ نقشی در جراحی زیبایی بینی ندارد و اصلا با لیزر نمیشود بینی را عمل کرد.
دکتر حمیدرضا حسنانی

دکتر حمیدرضا حسنانی

متخصص گوش و حلق و بینی، جراحی بینی و صورت، متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی بینی، دکتر حمیدرضا حسنانی دارنده بورد تخصصی گوش و حلق و بینی از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را روی جراحی بینی متمرکز نموده و تا کنون بیش از ۵۰۰۰ عمل جراحی بینی موفق انجام داده است.

2 پاسخ

  1. سلام دکتر من پره های بینیم یک میزان در نیومده از اول هم به دکتر گفتم الان بعد ۴ سال دوبار رفتم چون نوک بینی زیبایی خودش از دست داده بود گفت با لیزر بینی برات همه رو درست میکنم ایا واقعا درست میشه بنظرتون ؟؟

    1. سلام. اینکه بخواهند شکل بینی را دوباره تغییردهند نیازمند عمل ترمیمی است. مثلا اگر سوراخها یا پره ها با هم متفاوت است یا نوک بینی افت کرده باشد، نیازمند عمل ترمیمی است. من نمی‌دانم با لیزر چه کاری انجام می‌دهند اما معمولا تاثیری بر روی فرم بینی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + شش =