۳ دقیقه
nose uprotation 1 og

سربالا کردن بینی با جراحی

آنچه می خوانید...

در گذشته جراحان براى اصلاح افتادگى نوک بینى غضروف هاى بینى را کوتاه مى کردند . اشکال روش فوق این بود که بعد از مدتى در اثر نیروى جاذبه و فرآیندهاى ترمیمى داخل بینى، در بعضى از افراد دوباره نوک بینى پایین مى آمد. به همین دلیل جراحان براى غلبه بر این مشکل نوک بینى را خیلى بالا مى بردند تا بعد از مدتى نوک بینى پایین بیاید و به حالت دلخواه آنان نزدیک شود.

nose uprotation 1 og
سربالا شدن یا نشدن بینی توافقی است که بین بیمار و پزشک انجام می شود. بدیهی است که پزشک از پذیرش بینی بیش از حد سربالا که به صورت حالت غیرطبیعی و خوکی می دهد، خودداری می کند.

 

یکى از اشکالات زیبایى که افراد را براى جراحى بینى متمایل مى نماید افتادگى نوک بینى است که در نیمرخ ، بینى را داراى طول زیاد نشان مى دهد و در نماى تمام رخ هم به چهره حالت متواضع و کمی مغموم مى دهد.
اگر افتادگى نوک بینى اصلاح شود به چهره در نماى تمام رخ حالت مغرور و جذاب تر داده مى شود و در نماى نیم رخ و سه رخ هم طول بینى متعادل مى شود . البته میزان بالا بردن سر بینى باید در حد مشخص و محدودى انجام شود و گرنه به بینى حالت خوکى مى دهد که اصلا ظاهر زیبایى ندارد .

uprotation 1

در گذشته جراحان براى اصلاح افتادگى نوک بینى غضروف هاى بینى را کوتاه مى کردند . اشکال روش فوق این بود که بعد از مدتى در اثر نیروى جاذبه و فرآیندهاى ترمیمى داخل بینى، در بعضى از افراد دوباره نوک بینى پایین مى آمد . به همین دلیل جراحان براى غلبه بر این مشکل نوک بینى را خیلى بالا مى بردند تا بعد از مدتى نوک بینى پایین بیاید و به حالت دلخواه آنان نزدیک شود . بالا بردن بیشتر از مطلوب نوک بینى ، دو عیب مهم داشت . اولا در بعضى از افراد نوک بینى به حد دلخواه پایین نمى آمد و بینى به حالت خوکى باقى مى ماند . ثانیا براى این کار مقدار زیادى از غضروف هاى نوک بینى برداشته مى شد و بینى مستعد مشکلات تنفسى و آسیب بود .

uprotation 1

در روش هاى مدرن رینوپلاستی به جاى کوتاه کردن غضروف هاى بینى ، به غضروف هاى نوک بینى غضروف هایى به صورت کمکى پیوند زده مى شود که نقش ستون را ایفا مى کنند و نوک بینى را بالا نگاه مى دارند و در مقابل جاذبه و فرآیندهاى ترمیمى بینى مقاومت مى کنند . در این روش ها نه تنها بینى مستعد آسیب نیست بلکه محکم تر و قوى تر مى شود و به علاوه دیگر لازم نیست که سر بینى حین جراحى بیشتر از حد مورد نیاز بالا برده شود و نتایج جراحى بیشتر تحت کنترل جراح خواهد بود .

uprotation 1

پرسش و پاسخ با دکتر حسنانی در مورد سربالا بودن نوک بینی

 

پرسش ۵۶۰۳

مدت زمان افت بینی با نوک سربالا

سلام آقای حسنانی بعد از تحقیق زیادی به شما رسیدم و پیدا کردم متاسفانه ازین پیش شما رو پیدا نکردم و هفته پیش بینیمو پیش کس دیگه ای عمل کردم.. نوکش خیلی بالا شده با اینکه هزار بار تاکید کردم نوک بالا نمیخوام و بینی طبیعی میخوام حالا بعد از عمل هم درست جوابمو نمیدن.. یک هفته هست که کارم شده گریه از عمل بینی پشیمونم و از خودم بیزار شدم
پاسخ دکتر حسنانی:
نگران نباشید اغلب این موارد بعد از گذشت دو سه ماه حالت طبیعی پیدا می‌کند
دکتر حمیدرضا حسنانی

دکتر حمیدرضا حسنانی

متخصص گوش و حلق و بینی، جراحی بینی و صورت، متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی بینی، دکتر حمیدرضا حسنانی دارنده بورد تخصصی گوش و حلق و بینی از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را روی جراحی بینی متمرکز نموده و تا کنون بیش از ۵۰۰۰ عمل جراحی بینی موفق انجام داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + دوازده =