۳ دقیقه
بینی گوشتی

برگشت بینی های گوشتی

آنچه می خوانید...

آیا نتیجه جراحی بینی گوشتی برگشت می کند؟

بینی های گوشتی به علت برخورداری از غضروف های ضعیف در اثر فعل و انفعالات پوستی و همچنین جاذبه زمین به سمت پایین متمایل می شوند. افتادگی یا برگشت بینی های گوشتی به همان دلیل اتفاق می افتد. برای جلوگیری از افتادگی بینی گوشتی، امروزه از تقویت غضروفی، حالت دادن و بازآرایی کردن آن استفاده می شود. به همین علت، پدیده برگشت بینی های گوشتی خیلی کم شده و شاید اصلاً اتفاق نیافتد.

reversing meaty nose og
دفرمه شدن بینی یکی از عوارض جراحی بینی است که در این بیمار اتفاق افتاده بود. پس از ترمیم توسط دکتر حسنانی این عارضه برطرف شد و بینی به شکل زیبا در آمد.

 

بینی گوشتی غضروف های ضعیف تری دارد. حال اگر این غضروف های ظریف، تراش داده و نازک شوند، اگر چه ممکن است برای مدتی بینی کوچک تر و زیبا تر به نظر برسد. اما با گذشت زمان و به علت فعل و انفعالات زیر پوستی، بینی جمع شده و خودش را به سمت پائین می کشد. اینکه می گفتند بینی افتادگی پیدا کرده و یا برگشت کرده به همان علت است. اما امروزه چون بینی های گوشتی با تقویت غضروف شکل داده می شوند، حالت داده می شوند و بازآرایی می شوند، برگشت بینی های گوشتی یا افتادگی بینی های گوشتی خیلی کم شده و شاید اصلا اتفاق نیفتد.

فیلم صحبت های دکتر حسنانی در مورد احتمال برگشت بینی گوشتی

 

پرسش و پاسخ با دکتر حسنانی در مورد برگشت بینی گوشتی

 

پرسش ۵۵۵۸

درصد موفقیت عمل بینی گوشتی

سلام دکتر خسته نباشید می خواستم در خصوص جراحی بینی گوشتی سوالی رو خدمتتون مطرح کنم. ایا این درسته که بعد مدتی بینی به حالت اول بر می گرده و فرم خودشو از دست میده؟ و شما جراحی بینی گوشتی رو پیشنهاد میدید؟ راه دیگه ای به جز جراحی برای کوچک شدن وجود داره؟
پاسخ دکتر حسنانی:
سلام بینی گوشتی استعداد این که افت کند و یا مختصری برگشت کند دارد. احتمالش نسبت به بینی های استخوانی بیشتر است ولی این طور نیست که حتما اتفاق بیفتد. اگر که یک جراحی خوب روی آن انجام شود معمولا این اتفاق نمی افتد. برای بینی های گوشتی هم راهی جز جراحی وجود ندارد و راه هایی که تبلیغ می کنند مانند تزریق آمپول به بینی و یا لیزر کردن بینی و غیره هیچ کدام از این ها فایده و پایه و اساس علمی ندارد.
پرسش ۵۲۳۶

افت غضروف مصنوعی بینی

سلام و عرض ادب خدمت آقای دکتر. دو و نیم ماهه عمل بینی کردم. دکتر عمل گفتن پروتز استفاده کردن و گفتن محاله بینیت افتادگی پیدا کنه. اما تازگیا غضروفم نشست کرده و دکتر گفتن هفته بعد برم تا ژل تزریق کنن. در ضمن نوک بینیم کمی کج شده. اگه ممکنه خواهش میکنم راهنماییم بفرمایین. سپاسگزارم دکتر حاذق.
پاسخ دکتر حسنانی:
بنده معمولا از پروتز استفاده نمی کنم، پروتز یک غضروف مصنوعی است که برخی از همکاران ممکن است استفاده کنند و آن را بین غضروف های نوک بینی قرار می دهند تا نوک بینی افتادگی پیدا نکند، ولی این مورد قطعی نیست که اگر غضروف مصنوعی استفاده شود، افت پیدا نکند؛ آن نیز مانند غضروف های طبیعی ممکن است افت پیدا کند و نیاز به اقدام ترمیمی داشته باشد. ژل نیز بنده تزریق نمی کنم چون شش ماه بیشتر ماندگاری ندارد و بعد از آن دوباره برگشت دارد، این وابسته به پزشک شماست که چه تصمیمی اتخاذ کند.
دکتر حمیدرضا حسنانی

دکتر حمیدرضا حسنانی

متخصص گوش و حلق و بینی، جراحی بینی و صورت، متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی بینی، دکتر حمیدرضا حسنانی دارنده بورد تخصصی گوش و حلق و بینی از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را روی جراحی بینی متمرکز نموده و تا کنون بیش از ۵۰۰۰ عمل جراحی بینی موفق انجام داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =