هزینه جراحی بینی

هزینه عمل بینی 1402

فهرست محتوا

جراحی بینی که با نام رینوپلاستی شناخته می شود، یکی از شایع ترین و در عین حال محبوب ترین عمل های زیبایی است. رینوپلاستی به شما این امکان را می دهد که به دلایل زیبایی یا پزشکی شکل بینی را تغییر دهید. در کل چه بخواهید اندازه بینی خود را تغییر دهید و چه از مشکلات تنفسی رنج می برید، عوامل زیادی می توانند بر قیمت این عمل تأثیر بگذارند. در واقع هزینه عمل جراحی بینی یکی از دغدغه های متقاضیان این عمل محسوب می شود. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی عوامل اثرگذار بر هزینه عمل بینی توسط دکتر حسنانی بپردازیم، لذا تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

هزینه جراحی بینی دکتر حسنانی

هدف از جراحی بینی

پیش از بررسی هزینه جراحی بینی بهتر است بدانید که هدف از عمل بینی تنها زیبایی و رفع عیوب ظاهری نیست. در حقیقت این عمل علاوه بر اصلاح مشکلات ظاهری به درمان مشکلات عملکردی و تنفسی نیز کمک می کند. به طور کلی، اغلب افراد با وجود مشکلات زیر کاندید مناسبی برای عمل بینی محسوب می شوند.

 • بینی بزرگ یا بیش از حد کوچک نامتناسب با اجزای صورت
 • انحنا و عدم تناسب در استخوان بینی و سوراخ های بینی
 • ظاهر بینی فرو رفته یا بیرون زده
 • بزرگ یا برآمدگی، افتادگی، نوک بینی به سمت بالا
 • سوراخ های بینی بزرگ، پهن یا رو به بالا
 • انسداد و گرفتگی بینی ناشسی از پولیپ بینی یا انحراف تیغه بینی
 • مشکلات تنفسی
 • اختلالات خواب مانند آپنه خواب

هزینه جراحی بینی

بدون شک هزینه هر عمل جراحی باتوجه به تشخیص پزشک و شرایط بیمار متفاوت است. البته در عمل های زیبایی نیز سلیقه بیمار نقش خواهد داشت، اما در نهایت تشخیص پزشک برای انتخاب نوع عمل الویت دارد. هزینه عمل بینی تنها دستمزد جراح نیست، بلکه هزینه های دیگری وجود دارد که در تعیین قیمت نهایی جراحی بینی موثر است.

قیمت عمل بینی دکتر حسنانی
هزینه عمل بینی

قیمت جراحی بینی چگونه تعیین می شود؟

قیمت جراحی بینی بسته به عوامل مختلفی ممکن است متفاوت باشد. معیارهای اصلی که قیمت جراحی بینی را تعیین می کند، عبارتند از:

 • نوع بینی (جراحی بینی گوشتی یا استخوانی)
 • هدف جراحی (درمانی و زیبایی یا هر دو)
 • تکنیک جراحی (جراحی باز و بسته)
 • تخصص و مهارت جراح
 • محل بستری و نوع بیمارستان (دولتی یا خصوصی)
 • هزینه های جانبی مانند دارو آزمایشات قبل و بعد از عمل

نوع بینی ( بینی گوشتی یا استخوانی)

به طورکلی، بینی ها بر اساس ساختار استخوانی، ضخامت پوست و استحکام غضروف به دو نوع بینی گوشتی و استخوانی تقسیم بندی می شود. به طورکلی، جراحی بینی گوشتی به واسطه استحکام ضعیف نیاز به تغییرات گسترده و گاهی عمل پیوند غضروف دارند. در نتیجه هزینه عمل بینی های گوشتی ممکن است در برخی افراد بیشتر از بینی های استخوانی باشد.

شایان ذکر است که قیمت عمل بینی در انواع بینی های گوشتی بالا نیست و به میزان تغییرات بینی بستگی دارد. به عنوان مثال ممکن است فرد با بینی استخوانی بر اساس مدل بینی نیاز به تغییرات زیاده داشته باشد، بنابراین هزینه جراحی بینی گوشتی همیشه بالانبوده و به میزانتغییرات بستگی دارد.

قیمت جراحی بینی

هدف جراحی (درمانی و زیبایی یا هر دو)

جراحی بینی با دو هدف زیبایی و درمانی به منظور اصلاح عیوب ظاهری و عملکردی انجام می شود. دلیل جراحی بینی نقش بسزایی در هزینه عمل بینی دارد. به عنوان مثال هزینه های درمانی و زیبایی متفاوت است. از طرفی ممکن است متقاضی علاوه بر رفع مشکلات عملکردی و تنفسی، تمایل به تغییر ظاهر بینی خود داشته باشد. به طورکلی، هزینه عمل های همزمان درمانی و زیبایی مانند سپتورینوپلاستی (عمل همزمان انحراف بینی با عمل زیبایی بینی) بیشتر از جراحی های مجزا است.

تکنیک جراحی (جراحی باز و بسته)

جراحی بینی بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود. اگرچه هدف از هر دو تکنیک یکسان است، اما تفاوتی در برش، میزان زخم و دوره نقاهت وجود دارد. تفاوت جراحی باز و بسته بینی در نوع برش است. به طورکلی، تکنیک جراحی بینی مناسب برای هر بیمار باید بر اساس وضعیت وی و به صورت جداگانه ارزیابی شود. در واقع این سوال اشتباه است که هزینه عمل بسته بینی کم هزینه است یا نوع باز؟ یا جراحی بینی باز بهتر است یا بسته؟

به یاد داشته باشید که رینوپلاستی یک جراحی ثابت نیست، لذا برای رسیدن به نتیجه مطلوب، مشکلات تنفسی فرد، آناتومی ژنتیکی بینی، معیارهای مختلفی باید ارزیابی شوند. در نتیجه مقایسه قیمت جراحی بینی در عمل بینی بسته با رینوپلاستی باز یک مقایسه اساسا اشتباه است.

تخصص و مهارت جراح

بدون شک انتخاب یک جراح با تجربه و حاذق می تواند به دستیابی نتیجه مطلوب کمک کرده و عوارض احتمالی عمل بینی را کاهش دهد. هر چه تخصص و مهارت جراح بالاتر باشد، به مراتب هزینه دریافتی از بیمار بیشتر خواهد بود. البته شایان ذکر است که دستمزد بالا به منزله تبحر و مهارت جراح نیست. در حقیقت معیار سنجش مهارت جراح تعداد جراحی های موفقی است که در رزومه کاری خود دارد.

محل بستری و نوع بیمارستان (دولتی یا خصوصی)

یکی از معیارهای اثرگذار در هزینه عمل بینی، شهر و محل جراحی است. هزینه های جراحی و بستری به مراتب در شهرهای کوچک کمتر است. از طرفی نوع بیمارستان می تواند در قیمت نهایی نقش داشته باشد. همان طور که می دانید هزینه عمل های جراحی در بیمارستان های دولتی به مراتب کمتر از بیمارستان های خصوصی است. نوع بیمارستان تاثیری بر نتیجه جراحی ندارد و تنها تفاوت اصلی بیمارستان ها در نوع خدماتی است که به بیمار ارائه می شود.

هزینه های جانبی مانند دارو آزمایشات قبل و بعد از عمل

از دیگر فاکتورهایی که در قیمت نهایی عمل بینی اثرگذار است، هزینه های جانبی قبل و بعد از عمل است. به طورکلی، مواردی مانند هزینه مشاوره قبل از عمل، آزمایش خون قبل از عمل بینی، ویزیت های بعد از عمل و داروهای مصرفی شامل هزینه های جانبی می شود.

هزینه عمل بینی با بیمه

یکی از سوالات متداولی که متقاضیان عمل بینی مطرح می کنند، این است که آیا پرداخت هزینه جراحی بینی با بیمه امکان پذیر است؟ به طورکلی هزینه های پرداختی از سوی شرکت های بیمه بر اساس شرایط و قراردادی که بین بیمه و شخص عقد شده، متفاوت است. اما شرط اساسی و اصلی برای تمام شرکت های بیمه انجام عمل جراحی درمانی است.

هزینه عمل بینی با بیمه تامین اجتماعی

بیمه تامین اجتماعی یکی از شرکت های بزرگ و تحت پوشش دولت است که بخشی از هزینه های درمانی را تحت پوشش قرار می دهد. به طورکلی، عمل بینی اغلب با هدف زیبایی انجام می شود، بنابراین جراحی های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. در صورتی هدف از جراحی بینی درمان یک بیماری یا مشکل مانند پولیپ بینی یا اصلاح شاخک بینی باشد، بیمه بخشی از هزینه ها را پرداخت خواهد کرد.

هزینه عمل بینی با بیمه تکمیلی

شرایط بیمه های تکمیلی همانند بیمه تامین اجتماعی است، به طوری که تنها جراحی های درمانی بینی تحت پوشش بیمه های تکمیلی قرار خواهند گرفت. میزان پرداخت شرکت های بیمه بر اساس سقف بیمه و میزان پرداختی فرد، متفاوت است. لذا پیش از اقدام برای جراحی از نیزان پرداختی شرکت بیمه طرف قرارداد خود مطلع شوید.

کلام آخر

به طورکلی، هزینه عمل بینی در افراد مختلف یکسان نبوده و به عوامل متعددی بستگی دارد. یکی از معیارهای اصلی که قیمت جراحی بینی را تعیین می کند، نوع بینی و میزان کاری است که باید انجام شود. علاوه بر این، تکنیک جراحی، مهارت و تخصص جراح، نوع بیمارستان، بیمه درمانی و هزینه های جانبی از مواردی هستند که در قیمت نهایی عمل رینوپلاستی اثرگذار است.

در پایان توصیه می شود که برای کاهش هزینه های جراحی از انجام این عمل نزد جراحان و پزشکان غیر متخصص و بی تجربه اجتناب کنید. نتیجه جراحی بینی نه تنها در ظاهر بینی اثرگذار است، بلکه در سلامت و تنفس بیمار نقش بسزایی دارد. به همین علت برای دستیابی نتیجه مطلوب به بهترین جراح بینی مراجعه کرده و مراقبت های بعد از عمل را جدی بگیرید.

سوالات متداول

دکتر حمیدرضا حسنانی

دکتر حمیدرضا حسنانی

متخصص گوش و حلق و بینی، جراحی بینی و صورت، متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی بینی، دکتر حمیدرضا حسنانی دارنده بورد تخصصی گوش و حلق و بینی از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را روی جراحی بینی متمرکز نموده و تا کنون بیش از ۵۰۰۰ عمل جراحی بینی موفق انجام داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 4 =

فهرست محتوا