نارضایتی از جراحی بینی

نارضایتی بعد از انجام عمل بینی

این روزها تعداد افراد ناراضی از جراحی بینی رو به افزایش است و افراد بسیار زیادی را می توان یافت که پس از پایان دوره بهبود خود رضایت چندانی از نتایج جراحی ندارند. لازم به ذکر است که این نارضایتی ها به دلایل مختلفی رخ می دهد که مهم ترین آن ها انتخاب نادرست پزشک معالج است. ما در این نوشتار قصد داریم تا به بررسی دلایل نارضایتی از جراحی بینی پرداخته و راهکارهای مناسبی را برای پیشگیری از ایجاد این شرایط به شما ارائه نماییم. لذا تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

عدم رضایت از جراحی بینی

دوران بهبود و تاثیرات آن بر موفقیت عمل زیبایی و یا جراحی بینی

لازم به ذکر است که رعایت برخی نکات مراقبتی در دروان بهبود می تواند تاثیرات قابل توجه ای بر جلوگیری از نارضایتی بعد از عمل زیبایی بینی داشته باشد. فراموش نکنید که دوره بهبود کامل شما بعد از این عمل جراحی حدود یک سال است بنابراین در این بازه زمانی امکان تشخیص کامل شرایط بینی و موفقیت و عدم موفقیت درمان شما وجود ندارد.

این امر نشان می دهد شما را برای بهبود کامل خود پس از انجام عمل جراحی بینی نیاز به بازه زمانی طولانی تری نسبت به دیگر جراحی ها دارید و این موضوع ممکن است برخی را نگران کند. برخی از افرادی که عمل جراحی را برای فرم دهی به بینی خود انتخاب می کنند ممکن است تا یک سال با ورم بینی مواجه باشند. این امر برای همه بیماران صدق نمی کند؛ چرا که براساس تحقیقات صورت گرفته حدود 90 درصد پس از طی نمودن یک تا دو ماه از دوران بهبود خود شاهد از بین رفتن این ورم ها می باشند.

با توجه به این امر می توان گفت بازه زمانی بهبود کامل پس از عمل جراحی بینی از یک فرد به فرد دیگر متغیر است و در این باره نمی توان نظر قطعی داد. توصیه داریم پیش از انجام جراحی بینی تمام احتمالات را با پزشک خود در میان گذاشته و با وی مشورت کنید. به این طریق می توانید در آینده از ایجاد هرگونه نارضایتی بینی جلوگیری کرده و شرایطی بهتر را تجربه کنید. در این راستا انتخاب یک پزشک مجرب و کارآزموده اهمیت بسیار بالایی دارد زیرا می تواند درصد موفقیت شما در عمل جراحی بینی را افزایش داده و به بهترین شکل ممکن شما را درمان کند.

 دلایل نارضایتی بعد از عمل بینی

دلایل نارضایتی بعد از عمل جراحی بینی

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی دلایل نارضایتی بعد از عمل جراحی بینی پرداخته و در این باره اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. به طور معمول دلایل مختلفی می توانند موجب عدم رضایت بیماران از نتایج نهایی عمل جراحی بینی شوند که مهم ترین آن ها موارد زیر را در بر می گیرند.

 • بی دقتی جراح در انجام برش ها
 • ضعیف بودن سطح برنامه ریزی های صورت گرفته پیش از عمل جراحی بینی
 • برداشتن بیش از اندازه غضروف سپتوم
 • برداشتن بیش از اندازه استخوان و غضروف از پل بینی
 • از بین رفتن و تخریب غضروف نوک بینی
 • استفاده ضعیف و یا غیرضروری از پیوند پوست

راه های پیشگیری از عدم موفقیت در جراحی بینی

راهکارهای خاصی وجود دارند که می توانند به شما در پیشگیری از ایجاد نارضایتی بعد از عمل جراحی بینی کمک های شایانی نمایند. پرسشی که مطرح می شود این است که این راهکارها به چه صورت هستند؟ در بخش های قبل نیز تاکید کردیم که بایستی در انتخاب پزشک جراح خود دقت عمل بالایی را به کار گیرید. این روزها پزشکان جراح بسیار زیادی را می توان یافت که در راستای انجام جراحی های بینی فعالیت دارند؛ اما نکته ای که وجود دارد این است که تمامی جراحان مهارت و دانش لازم برای انجام این جراحی ها را ندارند.

هرگونه بی دقتی از سوی این پزشکان می تواند موجب ایجاد نارضایتی بعد از عمل جراحی بینی شود. دومین راهکار پیشنهادی ما بررسی کاندید بودن شما برای انجام عمل جراحی بینی است. در این راستا لازم است حتما با پزشک مشورت کرده و تمامی آزمایشات تجویزی را انجام دهید. افرادی که کاندید مناسبی برای انجام چنین جراحی هایی هستند می توانند به نتایج مورد انتظار خود دست یابند اما این موضوع برای افرادی که کاندید نیستند صدق نمی کند.

پیش از انجام عمل جراحی به اطلاعات دقیقی درباره میزان اعتبار کلینیک انتخابی خود دست یابید. به طور معمول کلینیک هایی که اعتبار بالایی در راستای عمل های زیبایی دارند خدمات منحصر به فردی را به بیماران خود ارائه می نمایند. با انتخاب چنین کلینیک هایی می توانید عمل جراحی بینی را باکیفیت بسیار بالایی انجام داده و به این ترتیب مانع از ایجاد هرگونه نارضایتی بعد از عمل جراحی بینی خود شوید.

به تمام مراقبت های بعد از جراحی بینی توجه داشته و نسبت به خدمات مفید آن ها برای بهبود هرچه سریع تر خود اطمینان یابید. عدم مراقبت صحیح کادر درمانی بعد از عمل جراحی می تواند موجب ایجاد عفونت و یا هرگونه عوارض دیگری شود؛ بنابراین در این راستا سهل انگاری نکنید.

راه حل درمان نارضایتی بعد از عمل جراحی بینی

بهترین راهکار برای درمان نارضایتی بعد از عمل جراحی بینی، جراحی ترمیمی است اما لازم است در این زمینه نکات بسیار مهمی را رعایت کنید. جراحی ترمیمی از جمله جراحی هایی است که باید با دقت بسیار بالایی انجام شود و هرگونه عجله در این درباره عواقب بدی برای شما به همراه خواهد داشت.

 نکته ای که بایستی بدانید این است که جراحی ترمیمی پیچیدگی های بیشتری نسبت به جراحی اولیه دارد و لازم است انجام این جراحی را به پزشکانی بسپارید که در این زمینه دانش و مهارت بالایی دارند. این پزشکان با تکیه بر دانش و سوابق ارزشمند خود می توانند بررسی های لازم درباره دلایل نارضایتی بعد از عمل جراحی بینی شما را انجام داده و به درک درستی در این حیطه دست یابند.

 لازم به ذکر است گاهی وضعیت نامناسب بینی شرایطی را پیش روی پزشک قرار می دهد که باید مدت زمان بیشتری را صرف بهبود شما نماید. در این شرایط هزینه های درمان شما نیز افزایش خواهد یافت و این موضوعی است که نباید آن را نادیده گرفت.

کلام آخر

براساس مطالبی که در بخش های قبل بیان شد می توان دریافت که نارضایتی بعد از عمل جراحی بینی دلایل خاص خود را دارد. از جمله این دلایل می توان به عدم دقت پزشک جراح، برنامه ریزی نامناسب برای جراحی، تحریم غضروف و برداشتن بیش از اندازه استخوان ها و غضروف ها اشاره کرد. توصیه داریم برای پیشگیری از ایجاد چنین شرایطی در انتخاب بهترین جراح بینی خود دقت کنید.

بیشتر بخوانید...
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

52 پاسخ
 1. سلام وقت بخیر
  من امروز ۴۰روزه که عمل جراحی انجام دادم
  پره های بینیم جمع نشده سر بینیم خیلی گرده و اینکه هما میگن بینیت دراز شده
  سوالم اینه که بینیم خوب میشه یا نه (درازیش)

  • دکتر حمیدرضا حسنانی گفت:

   سلام. چهل روز برای قضاوت در این مورد زمان بسیار کمی است. فعلا بینی بسیار متورم است و چیزی از نتیجه نهایی مشخص نیست که بتوان نظر داد. فعلا باید صبر کنید، به تدریج و با کاهش ورم بینی ظریفتر و زیباتر خواهد شد.

 2. سلام آقای دکترمن 5ماهه عمل کردم بینی من استخوانی وکلاببنی بزرگی نبودویه برامدگی استخوای کوچک داشت عمل کردم دکترم هیچ قوسی به بینی من نداده وبالای بینی من استخونش پهنه میخوام تیغه بینی باریکتر بشه آیاباسوهان کشی مقدوره که هم تیغه بینی باریکتر بشه هم کمی قوس پیداکنه؟

  • دکتر حمیدرضا حسنانی گفت:

   سلام. سوهان کشی بینی بیشتر برای رفع قوز بینی انجام میشود و ممکن است اگر به تنهایی انجام شود سبب پهن به نظر رسیدن بینی شود. بنابراین در این رابطه باید با پزشکتان مشورت کنید . ممکن است برایتان ترمیم کنند یا اقدام دیگری انجام دهند.

 3. سلامم دکتر نمیدونستم عمل بینی چجوریه یه هو عمل کردم بینیم دستکاری نمیخاست برا تنوع کردم پشیمان شدم بعد عمل .البته اشتباه دکتر خودم هم بوده بهش گفتم بینیم کوچیک نشه که کوچیک شده.ولی 3سالو چن ماه میگذره ازعمل هرکی منو دید گفتن بینیت خیلی طبیعی وزیباست ولی من با این وجود بینیم میخام بزرگ بشه.اقای دکتر چرا بینی من بعد 3 سال خراب وکوچیک شده .بقیه بعد چن ماه.اما من بعد 3سال کوچیکتر شد وخورده الانم هی تغییر میکنه طبیعی خارج شده بینیم شکنندس.اما ازاول روز داخل بینیم به جوری بود خشک بود یکم هم تب ولرز دارم تخلیه هم نمیشه کیپه بینیم بعد کل بدن عرق زیاد میکنه بعد مرحله بعد گلو درد وگرفتگی صدا بعد صورت درد بعد چشم وپیشانیم الان سرده ودرد میکنه یه عفونت قرمزه نمیتونم بخابم حرف بزنم گلوم بستس خلط شدیدداره لبم از اول روز ورم داره زخم میشه انگار اسید میپاشی.روز ب روز بدتر شدم خلط هم زیاده گلوم بستس بینیم بستس سینم کیپه انقدر خلط خوردم لطفن راهنمایی کنین دکتر خودم تفره میره.چن بار زنگ زدم دکترتون گفت عکس بفرستین واتساب نیست.درمانم کنین بعد عمل بزرگتر بینیم.ببخشید طولانی شد البته صورت لاغری دارم

 4. غزاله احمدی گفت:

  سلام آقای دکتر من 98عمل کردم خیلی طبیعی عمل کرده هرکس منا میبینه متوجه عمل نمیشه ازروبه رو اصلا دست به بینیم نزده فقط قدبینی رابلند کرده هرچی به دکترم میگم قبول نمیکنه ترمیم کنه من چیکار کنم من نمونه کاراشا دیدم رفتم ولی خیلی حالم ازعملم بده چون من دوست داشتم عمل بینیم پیداباشه من چطوری دکترم رازیکنم ترمیم کنه ممنون

 5. دکتر
  چهارماه و نیم از عمل میگذره، دیواره های بینی (پایینتر از قسمت استخوانی و بالاتر از پره ها) از دو طرف فرو رفتگی دارن و بهتر هم نشده، از ماه اول تا الان بیشتر هم شده، سمت چپ بیشتر از سمت راست هست، با دکتر صحبت کردم میگفت جای عینک هست، ولی من عینکی هستم اما این مدت عینک نزدم، و این فرو رفتگی ها هم پایین تر از جایی هست که عینک قرار میگیره، روی قسمت استخوانی نیست، خود دکترم هم جوابی نداشت ، خیلی نگرانم بابت این موضوع ، نیاز به ترمیم داره ؟

  • دکتر حمیدرضا حسنانی گفت:

   سلام. فعلا تنها توصیه این است که تا یکسال هیچ اقدامی جهت ترمیم انجام ندهید بعد از یکسال اگر ظاهر بینی قابل قبول نبود و نتوانستید با آن کنار بیایید میتوانید در مورد اقدام ترمیمی با پزشکتان مشورت کنید. این فرورفتگی ها یا برامدگی های ایجاد شده بعد از عمل هم زیاد مهم نیستند و نباید خودتان را نگران کنید. این موارد معمولا با یک اقدام ترمیمی ساده قابل اصلاح میباشند.

 6. سلام خسته نباشید ببخشيد من به مدت دوسال بینی ام رو عمل کردم الان نزدیک چند ماه داخل بینی ام دو تا تیله مانند تو دماغم که خیلی سفت عین غضروف تنفسم رو دچار اختلال کرده هرچی هم به دکترم مراجعه میکنم اهمیت نمیده میخواستم ببینم مشکلم چیه که آقای دکتر همش طفره میره و منو دست به سر میکنه مدام هم عطسه و آبریزش دارم بخدا دیوانه شدم خواهشن راهنمایی کنید ممنون

 7. سلام دکتر وقت بخیر، دو هفته و سه روز از عملم میگذره چسبمو که روزانه عوض میکنم و فرم بینیمو میبینم احساس بر آمدگی رویه بینیم دارم و واقعا رویه اعصابمه میشه گفت بخاطره ورمه؟

  • دکتر حمیدرضا حسنانی گفت:

   سلام. ببینید فعلا بین شما خیلی ورم دارد و چیزی از نتیجه عمل مشخص نیست. حداقل باید چند ماه صبر کنید تا بتوان راجع به ظاهر بینی قضاوت کرد. اگر هم برامدگی وجود داشته باشد به مرور زمان خییلی بهتر میشود اما همانطور که گفتم هنوز چیزی از نتیجه مشخص نیست و برای قضاوت زود است. در کل جای نگرانی نیست با کاهش ورم ظاهر بینی به مرور زمان خیلی بهتر خواهد شد

 8. سلام اقای دکتر وقت بخیر
  سه ماه از عمل بینیم میگذره یکی از پره های بینیم مقداری فرورفتگی داره و بالای بینی کنار دوتا چشم دقیقا جای عینک مقدار کمی فرورفته هست و با تغییر رنگ مشخص میشه .چه کاری باید انجام داد

  • دکتر حمیدرضا حسنانی گفت:

   سلام. فرورفتگی ها و برامدگی هایی که بعد از عمل ایجاد میشود در صورتی که قابل اغماض نباشد میتوان بعد از گذشت یک سال از عمل با یک اقدام ساده ترمیمی اصلاح کرد. در برخی موارد زیر یکسال نیز میتوان اقدام ترمیمی انجام داد . اما توصیه میشود تا یکسال صبر کنید و بعد برای ترمیم با پزشک خودتان مشورت کنید

 9. سلام دکتر دختر من بینی گوشتی داره هر دکتری میرم میگه من عمل نمیکنم.‌منشی شما هم برا بعد عید وقت میدن. میخوام فقط ببینه شما عمل میکنید که خیالش راحت شه. چطورر میتونم زودتر وقت بگیرم

 10. سلام آقای دکتر.وقت بخیر.
  من حدود دوساله بینیمو عمل کردم.ولی از نمای روبروی بینیم و سایز پره ها و سوراخهای بینیم راضی نیستم. میخواستم بفرمایید امکان ارسال عکس هست تا شما هم نظرتون رو بفرمایید یا حتما باید حضوری بیام.
  متشکرم

  • دکتر حمیدرضا حسنانی گفت:

   سلام. اگر مشکل تنفسی یا ظاهری شدید ندارید معمولا توصیه میشود از انجام عمل دوم صرف نظر کنید . اما اگر نمیتوانید با ظاهر فعلی کنار بیایید میتوانید برای جراحی ترمیمی اقدام کنید . هرجقدر دیرتر برای جراحی ترمیمی مراجعه کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت.

 11. سلام آقای دکتر من بینیم انحراف داشت عمل کردم عمل انحراف همراه با زیبایی ولی بهد چهارماه از عمل میگذره بینیم فقط یه مقدار انحراف‌ش کمتر شده تازه یکی از سوراخهای بینیم هم هنوز کاملا باز نشده یعنی تقریبا زیبایی خاصی انجام نداده به نظر شما من باید چیکار کنم آقای دکتر

  • دکتر حمیدرضا حسنانی گفت:

   سلام. ببینید فعلا باید صبر کنید تا یک سال بگذرد و نتیجه نهایی مشخص شود بعد اگر بعد از یکسال انحراف باقی مانده بود و غیرقابل اغماض بود میتوانید برای اقدامات ترمیمی با پزشک تان مشورت کنید. در مورد گرفتگی سوراخهای بینی هم دلایل متعددی وجود دارد و بدون معاینه امکان تشخیص دقیق وجود ندارد. اما شایع ترین علت آلرژی و حساسیت است. اما باید ابتدا معاینه شوید تا دلیل تشخیص داده شود و مطابق با آن درمان صورت بگیرد.

 12. سلام آقای دکترخوبین
  من بینیم استخوانی وکوچیک بود فقط یه قوزداشت من طبیعی دوست داشتم اما دکترم سرخود نیمه فانتزی کرده یک سال وسه ماهه جراحی شدم دکترمم خارج ازکشوره نمیتونم برم مشاوره بده بینیم خیلی خیلی کوچیک شده فاصلش بالبم زیادشده جراحی ترمیمی ام خیلی سخته میترسم بایدچکارکنم واقعا افسرده ام به دادم برسین خواهش میکنم چکارکنم ؟

  • دکتر حمیدرضا حسنانی گفت:

   سلام. بزرگ کردن و افزایش سایز بینی برای افرادی که به دنبال جراحی های قبلی اندازه بینی شان بیش از حد کوچک شده است قابل انجام است . بزرگ کردن بینی با استفاده از غضروف گوش یا دنده فرد انجام میشود و میشود سایز بینی های خیلی کوچک را به اندازه نرمال برگرداند. برای جراحی ترمیمی هر چه دیرتر اقدام کنید بهتر نتیجه خواهید گرفت. اما حداقل آن یکسال است.

 13. باسلام
  45روزه بینیمو عمل کردم کردم ولی هنوز راحت نمیتونم از بینی نفس بکشم.فقط شبا هنگام خواب راحت ازبینی نفس میکشم صب که بیدار میشم بعد نیم ساعت بینیم کیپ میشه.پزشک معالجم یه اسپری داده استفاده کنم چن روزه که استفاده میکنم تاثیری نداره.ایا این گرفتگی طبیعیه؟چقد زمان میبره تاخوب بشه

  • دکتر حمیدرضا حسنانی گفت:

   سلام ببینید گرفتگی بینی بعد از عمل تا یک الی دو ماه بدلیل وجود ترشحات و ورم بافت های بینی طبیعی است اما اگر بیشتر شود باید علت رو جستجو کرد . تجویز پزشک معالج خودتان را ادامه دهید اگر بعد از دو ماه برطرف نشد باید مجددا معاینه شوید و علت تشخیص داده شود . عوامل متعددی برای گرفتگی بینی وجود دارد که بدون معاینه حضوری امکان تشخیص قطعی وجود ندارد ولی شایعترین علت در این نوع گرفتگی حساسیت ها یا آلرژی ست که درمان آن هم دارویی و به مدت طولانی است

  • با سلام دکتر جان خسته نباشین ۱۶ روزه عمل کردم بینی گوشتی داشتم درکل از فرم بینیم راضیم مطمئنم خوب میشه اما کمی بینیم دو روز اخیر کج شده و من میترسم ک ایا جایی ک دارم چسبمو میزنم اشتباه انتخاب کردم یا این کجی بخاطر ورمیه ک بینیم داره یطرف بینیم ورم بیشتری داره تا اون طرفی ک نوک بینیم کج شده ایا این کجی حداقل تا کی درست میشه میدونم تا یکسال بعد نتیجه میده اما این کجی حداقل کی میتونه خوب بشه تا حدودی لطفا راهنماییم میکنید مرسی

  • دکتر حمیدرضا حسنانی گفت:

   سلام. فعلا برای قضاوت در مورد این مسائل خیلی زود است اما احتمال اینکه کجی که مشاهده میکنید ورم باشد بسیار زیاد است. چون بینی بعد از عمل ورم خیلی زیادی دارد و ظاهر و کجی آن اصلا قابل قضاوت نیست .تا یک الی دو ماه اینده ورم بینی در بیشترین حالت خود است بعد ازاین مدت به مرور ورم کمتر میشود و تا پنج شش ماه بعد از عمل شکل تقریبی بینی مشخص میشود. بهتر است صبر داشته باشید و نگران نباشید. ظاهر بینی رفته رفته بهتر خواهد شد.

 14. با سلام آقای دکتر وقت بخیر من ۲۰ شهریور۱۴۰۰ بینییم را عمل کردم ولی خیلی کم سر بالا شده آیا راه کاری برای سر بالا تر شدنش هست لطفا جواب بدید.

  • دکتر حمیدرضا حسنانی گفت:

   سلام . بینی شما به تازگی عمل شده و هنوز خیلی ورم دارد و شکل واقعی ان مشخص نیست . باید حداقل یکسال صبر کنید تا ورم آن بخوابد و بعد در مورد نتیجه قضاوت کنید . ممکن است به علت ورم بینی هنوز میزان قوس و سربالایی آن مشخص نباشد. اما بطور کلی سربالا بودن بینی به مرور زمان مقدار کمی افت میکند ولی بیشتر نمیشود.

 15. سلام اقای دکتر وقت شما بخیر.
  ببخشید یه سوال از خدمتتون داشتم
  نوع چسب زدن تاثیر داره که قوس بینی کمتر بشه و بینی طبیعی تر بشه؟
  سپاسگزار

  • دکتر حمیدرضا حسنانی گفت:

   سلام. چسب زدن به بینی تا دو هفته اول برای کاهش ورم بینی و دستیابی به فرم بهتر انجام میشود . اما بعد از دو هفته تاثیری در نتیجه نهایی و شکل بینی شما پس از جراحی ندارد. چسب زدن فقط باعث میشود ورم بینی سریعتر از بین برود.

 16. باسلام وقتتون بخیر
  ببخشید من دوماهه بیتی ام و عمل کردم گوشتی بود
  بینیم ۱۰درصد انگار تغییر کرده پره هاش بزرگ و ورم سمت راستم بیشتره
  خیلی روحیم تضعیف شده ۱۵میلیون پول جراحی دادم
  ولی یه تغییر جزئی شده انگار پلکسر کردم یکم خیل کم سطحی جمع شده
  میخاستم بدونم آیا نباید دکتر خودشون پره هام و جمع میکردن تا زیباتر میشد ؟واینکه من باتوجه به گوشتی بودن بعد از دوماه چسب بزنم یا دیگه نزم

  • دکتر حمیدرضا حسنانی گفت:

   شکل بینی شما بعد از جراحی حداقل تا یک سال قابل قضاوت نیست. از بین رفتن کامل ورم بینی های گوشتی نیز گاها تا دو الی سه سال نیز طول میکشد. چسب زدن به بینی تا سه ماه می تواند در کاهش ورم بینی موثر باشد.

 17. خانم حيدري گفت:

  سلام اقاي دكتر بيني ام بعد از عمل مثل اهن سفت و سخته مي دونم ب خاطر غضروفه ايا هميشه همينطور مي مونه؟

  • دکتر حمیدرضا حسنانی گفت:

   سلام. علت سفتی بعد از عمل وجود ورم و غضروف های جدید در آن ناحیه از بینی است. سفتی نوک بینی و جای بخیه ها معمولا شش ماه تا یک سال بعد از عمل بین می رود .

 18. خانم حيدري گفت:

  سلام من دوماهه از عمل ام گذشته شايد اين و كه ميگم كمي مسخره باشه اما بيني ام خيلي جمع و كوچيك شده اگه بخوام بيني ام يكم بزرگتر بشه يعني دو طرف بيني ام گوشتي تر بشه راهي هست؟(غير جراحي ) و اينكه دوس دارم نوك بيني ام بياد پايين تر ؟ چسب يك ماه زدم و خيلي كم ب نوك بيني چسب زدم با اين حال افتاده نشد؟راهي هست

  • دکتر حمیدرضا حسنانی گفت:

   دو ماه برای قضاوت نتیجه عمل خیلی زود است و حداقل باید یک سال صبر کنید تا شکل واقعی مشخص شود. اگر با نتیجه نتوانستید کنار بیایید میتوانید برای انجام جراحی با پزشک تان مشورت کنید. هر چه دیر تر عمل ترمیمی انجام دهید بهتر است.

 19. دکتر جان ممنونم ک جوابمو دادین خدا خیرتون بده خداروشکر حتما همینه ک شما میگید ولی تو گوگل نوشته اگه گچ نباشه پوست رو ساختمان زیرش نمیشینه وبرای پیشگیری از ایجاد پاکت خونی (هماتوم) بین پوست و استخوان بینی بسیار مهمه اگر هماتوم شکل گرفت، در نهایت این خون به بافت اسکار تبدیل می‌ شود که می تواند در نتیجه عمل بینی تاثیر به سزایی بگذارد و سبب بد فرم شدن آن بشه????الان این درسته؟؟؟؟؟ ???????

 20. سلام من سه ماهه که عمل کرد دکترم گفتن قوس به بینیم میدن ولی هنوز بینیم صافه احساس میکنم ورمش خیلی خوابیده امکان داره بعدا قوس پیدا کنه یا صاف میمونه اگر صاف بمونه برای قوس دادن حتما باید عمل مجدد انجام داد؟

  • دکتر حمیدرضا حسنانی گفت:

   سه ماه برای قضاوت هنوز زود است. بینی شما هنوز ورم دارد و تا حداقل شش ماه تا یک سال باید صبر کنید تا نتیجه نهایی مشخص شود. توصیه میشود اگر میتوانید با بینی فعلی کنار بیایید در غیر اینصورت تا یکسال هیچ اقدامی انجام ندهید . بعد از یکسال با مشورت پزشک خود میتوانید جهت انجام اقدامات ترمیمی تصمیم بگیرید

 21. دکتر راهی هست برای پایین آوردن و عوض کردن حالت بینی یا فقط باید عمل ترمیمی انجام بشه یعنی وضعیت بینیم افتضاحه اصلا نمیتونم جایی برم انقدر که زشت شده

 22. سلام بینیم و تازه عمل کردم و فبلش هم به دکتر خیلی سفارش کردم که سر بینیم بالا نباشه امااااااا الان بینیم بی حد و اندازه بالاست انقدر که فاصله ی بینی و لبم اندازه ی سه تا بند انگشت شده آیا راه حلی هست کشیدن گچ و تامپون باعث پایین اومدنش میشه

 23. سلام اقای دکتر من دوماهه بینیمو عمل کردم بینیم استخوانی بود انحرافم داشت.به دکترگفتم نیمه فانتزی عمل کنه وکمی قوس داشته باشه وکوچک بشه ولی برعکس بینیم اصلا نه قوس داره نه کوچک شده اصلا طبیعی هم نیست خیلی درازه فقط یه خط راسته ونوک بینیم هم اصلاجمع نشده خیلی زشت شدم چندبار به دکترگفتم میگه مشکل نداره خیلی خوب شده ولی هرکی میبینه میگه کجه نوک بینی خیلی درازه اصلا قوس نداره چکارکنم

  • دکتر حمیدرضا حسنانی گفت:

   فعلا که کاری نمی‌توانید انجام دهید . فعلا باید یکسال صبر کنید. ورم کاملا بخوابد تا شکل نهایی مشخص شود. بعد از آن اگر شکل بینی را دوست نداشتید باید دید چقدر ایراد دارد. ایا در حد ترمیم است یا خیر. این تصمیمی است که شما و پزشک تان باید با هم بگیرید.اما فعلا تا یکسال کاری نمی‌توان انجام داد.

 24. سلام خسته نباشید آقا دکتر من خیلی ترس و استرس دارم از عمل بینیم?

 25. سلام و وقت به خير من بيمارى ضعف عضله دارم و ارثيه ميخواستم بدونم ميتونم بينيمو عمل كنم ؟ تاثيرى توى بيهوشى من نداره چون خواهرم هم همين بيمارى رو داره و الان دو بار عمل انجام داده به غير از عمل بينى و هر دو بار رو بيهوشش نكردن ممنونم اگر به سوالم پاسخ بدين با تشكر

  • دکتر حمیدرضا حسنانی گفت:

   سلام. اول باید دید دقیقا بیماری شما چیست . این مورد را نیز باید از متخصص اعصاب سوال کنید که به شما اجازه بیهوشی میدهند یا خیر.

 26. ترو خدا کمکم کنید?بالای پره ها باد کرده و بزرگه تیغه بینیم باد کرده چون گچ روش نبوده هر چقد میتونسته ورم کرده??? سه ماهه خیلیی کم ورمش کم شده هنوز بزرگ و بیشکل هست .چرا کسی ب من نگف دست بهش نزنم?اگه گچ روش بود ورم ها خیلی صاف و صوف بود…ترو خدا بگید چی میشه

  • دکتر حمیدرضا حسنانی گفت:

   سلام. اگر گچ به مدت یک هفته بر روی بینی بود فرایند ترمیم و کمتر شدن ورم بینی سریعتر و بهتر انجام خواهد شد. اما با وجود مشکل ایجاد شده و افتادن گچ نیز نتیجه نهایی تاثیری ندارد. نهایتا همان نتیجه را خواهید گرفت ولی ممکن است ورم دیر تر فروکش کند.

 27. دکتر من گچ بینیمو روز اول برداشتم نمیدونستممم?????????????????????الان ماه سوم .ورم های زیادی کرده و بینیم گردو باد کردس شده ب دکترم نگفتم میترسم بگه خودت خرابش کردی.ینی دیگه پوستش قشنگ ودرست روی ساختار زیرش نمیخابه؟؟؟؟بینی ب ترمیم میکشه?☹☹☹☹???☹☹☹☹☹??

 28. خانم حيدري گفت:

  سلام من يك هفته است عمل كردم گچ را ك برداشتم اينگار ب بيني ام گيره زده باشند يعني كناره هاي بيني ام رفته تو اين موضوع داىمي هست؟ اگه جواب بله هست با چ روش غير جراحي قابل بازسازيه؟

  • دکتر حمیدرضا حسنانی گفت:

   گاهی این امکان دارد که اگر گچ را سفت گذاشته باشند یا فشار داده شوند، بعد از برداشتن گچ، این حالت احساس میشود که کناره های بینی فرورفته است. اما با گذشت زمان خیلی بهتر میشود. معمولا یک ماه بعد از برداشت کچ بهتر میشود. اگر با گذشت یک الی دو ماه همچنان این حالت بود که بعید است باید فکر کرد. اما بعد از یک هفته اقدام خاصی نیاز نیست.

  • خانم حيدري گفت:

   سپاسگزارم دكتر جان خدا عمر باعزت بهتون عطا كنه براي بنده دعاكنيد خيلي استرس دارم

  • سلام آقای دکتر وقتتون بخیر، من سی و یکم اردیبهشت ماه هزار و چهارصد عمل زیبایی بینی در شیراز انجام دادم پزشکم رو سایت پزشک ۲۴ معرفی کردن و کلی هم ازشون تعریف کردن و توی بیمارستان خصوصی هم عمل رو انجام دادم، روز مشاوره هیچ نمونه کاری به من نشون ندادن و به من اطمینان خاطر دادن و گفتن ک نگران نباش خیلی خوب میشه و به من گفتن نیمه فانتزی عمل میکنن، برای عکس بینی هم گفتم کی انجام بدم براتون بیارم گفتن نیازی نیست روز عمل عکس میگیریم، روز عمل با گوشی موبایل در اتاق عمل از من عکس گرفتن و بهشون گفتم ک لطفاً جوری باشه ک نیازی ب عمل مجدد پیدا نکنه و به من اطمینان خاطر دادن و منم اعتماد کردم، الان تقریبا سه ماه و نیم هست ک از عمل من میگذره اما هنوز بینیم بزرگه نمیدونم بخاطر ورم هست یا نه اما تیغه ی بینیم هنوز بزرگ و پهنه و نوک بینیم تپله و یک طرف بینیم خط داره و طرفه دیگه بیشتر ورم داره و هیچ خطی نداره، بالای بینیم قوز بوجود اومده درصورتی ک بینی من گوشتی بود و قبل از عمل قوز نداشت، جای بخیه زیر بینیم مشخصه و حتی با کرم ترمیم کننده هم استفاده کردم هنوز جای بخیه از بین نرفته، بدلیل ورم یک طرف بینیم باعث میشه کج دیده بشه و تقارن نداره، توی دوتا سوراخ بینی هم نمیدونم غضروف هس یا چیز دیگه اما برآمدگی توی دوتا سوراخ بینیم وجود داره ک وقتی دست میزنم کاملاً مشخصه شبیه یه چیز اضافه هس، نوک بینیم هم احساس میکنم ب سمت پایینه در کل از ظاهر بینیم راضی نیستم. آیا از پزشک جراحم شکایت کنم نتیجه میده؟ چون ب خودشون هم ک توضیح دادم قانع نمیشدن و میگفتن من هیچ مشکلی توی بینی شما نمیبینم و ب مرور زمان درست میشه، ممنون میشم راهنمایی کنید….

  • دکتر حمیدرضا حسنانی گفت:

   ببینید من همیشه به بیمارانم میگویم تا یک سال باید صبر کنند. تا قبل از یکسال هیچ کاری نمیتوان انجام داد. حتی اگر بر فرض محال مشکلی پیش بیاید که نیاز به اقدام ترمیمی داشته باشد باید یکسال صبر کرد. زیر یکسال هیچ کاری نبایدانجام شود زیرا مشکل را بدتر میکند. بعد از یکسال که ورم بخابد شما بر اساس شرایط جدید خواهید دید که آیا بینی شما نیاز به اقدام خاصی دارد یا خیر. فعلا باید صبر کنید.